Additional information
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Material | Copper/Brass |
| Make | Ford |
| Model | Ford F700 |
| Year(s) | 1979 |
| Engine | 5.4/5.9/6.4 |
| Airflow Type | Downflow |
| Core Size | 24-3/16 x 26-1/4 |
| Core | Standard, High Efficiency |
| Rows | 3, 4 |
| Inlet Size | 1-3/4" |
| Outlet Size | 2" |
| Notes | Modine 456 |




